دیجیتال مارکتینگ

جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

هر چه بیشتر به قرن بیست و یکم می رویم ، شیوه های استخدام در حال تغییر است.

صنایع معدودی وجود دارند که از رونق فناوری طی 20 سال گذشته تحت تأثیر قرار نگرفته اند. منابع و استخدام نامزدها ، در واقع تمام منابع انسانی ، با ظهور فن آوری های جدید از بین رفته است.

اتوماسیون ، از جمله استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، شروع یک دوره جدید استخدام و استخدام است. این فن آوری ها در حال فكر كردن در مورد منابع انسانی و نزدیك كردن آنها هستند. بلکه همچنین نحوه تهیه و غربالگری نامزدها است.

این پیشرفت های فناوری برای استخدام چه معنایی دارد و چه تاثیری در بخش های منابع انسانی و تحقیق و توسعه در هنگام تأمین استعداد دارد؟

آیا روبات ها می توانند استخدام کنند؟

Robot Vera یک سرویس هوش مصنوعی است که کاندیداها را پیدا می کند ، مصاحبه می کند و رزومه های صفحه را نمایش می دهد. نتایج تا 10 برابر سریعتر از تعامل سنتی انسان است. این شرکت فقط دو سال پیش شروع به کار کرده است اما در حال حاضر دارای مشتریان مشهور مانند پپسیکو و لورآل است.

هر چه بیشتر به قرن بیست و یکم می رویم ، شیوه های استخدام در حال تغییر است.

صنایع معدودی وجود دارند که از رونق فناوری طی 20 سال گذشته تحت تأثیر قرار نگرفته اند. منابع و استخدام نامزدها ، در واقع تمام منابع انسانی ، با ظهور فن آوری های جدید از بین رفته است.

اتوماسیون ، از جمله استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ، شروع یک دوره جدید استخدام و استخدام است. این فن آوری ها در حال فكر كردن در مورد منابع انسانی و نزدیك كردن آنها هستند. بلکه همچنین نحوه تهیه و غربالگری نامزدها است.

این پیشرفت های فناوری برای استخدام چه معنایی دارد و چه تاثیری در بخش های منابع انسانی و تحقیق و توسعه در هنگام تأمین استعداد دارد؟

آیا روبات ها می توانند استخدام کنند؟

Robot Vera یک سرویس هوش مصنوعی است که کاندیداها را پیدا می کند ، مصاحبه می کند و رزومه های صفحه را نمایش می دهد. نتایج تا 10 برابر سریعتر از تعامل سنتی انسان است. این شرکت فقط دو سال پیش شروع به کار کرده است اما در حال حاضر دارای مشتریان مشهور مانند پپسیکو و لورآل است.

استخدام کنندگان شرح شغلی مفصلی را ایجاد می کنند که ورا از آن برای جابجایی سایت های شغلی به دنبال کاندیداها استفاده می کند. از آنجا ، ورا نامزدهای احتمالی را فراخوانی می کند و آنها را با استفاده از تشخیص صدا برای پرسیدن و پاسخ دادن به سوالات در مورد موقعیت باز ، غربال می کند.

برخلاف یک استخدام کننده انسانی ، Vera می تواند روزانه هزاران تماس برقرار کند ، نیازی به خواب یا استراحت نداشته باشد و می تواند در طی یک روز کاری را انجام دهد که ممکن است انسان چندین هفته طول بکشد. پس از اتمام ، او توصیه هایی را به مدیر استخدام برای بررسی بیشتر ارسال می کند. اگر مشکلی در توصیه ها وجود داشته باشد ، مدیران استخدام می توانند س questionsالاتی را که ورا می پرسد تغییر دهند تا نتایج بهتری داشته باشند.

منفعت واقعی در سیستمی مانند ورا ناشی از کار پیچیده و وقت گیر است که بسیاری از استخدام کنندگان فکر می کنند این کار را انجام نمی دهند. ورا به 68 زبان در دسترس است و به دلیل کمبود محدوده زمانی یا محدودیت های زبانی ، مورد توجه بازارهای جهانی قرار می گیرد.

به طور خلاصه ، فرآیند استخدام را برای شرکت های جهانی نرم و کارآمد می کند. با این حال ، روش Vera برای تأمین منابع داوطلبان براساس مهارتهای "سخت" مانند شرایط فنی یا آموزشی م effectiveثرتر است. برای موقعیت های اجرایی و مدیریتی که به مهارت های متنوع تری نیاز دارند ، یک مصاحبه کننده انسانی هنوز هم می تواند راه حل بهتری ارائه دهد.

عملکرد هوش مصنوعی در استخدام چگونه است؟

Saberr Base یک شرکت هوش مصنوعی است که پیش بینی می کند تیم ها چقدر با هم کار می کنند. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آلیستر شفرد هنگام تحصیل در دانشگاه هاروارد زیر نظر پروفسور نوام واسرمن به ایده این شرکت رسید که

85٪ از شرکتهای نوپای مورد حمایت سرمایه گذاری ناکام هستند و جالبتر اینکه 63٪ از این شکستها را می توان مستقیماً به پویایی تیم آنها نسبت داد.

آنچه چوپان استدلال کرد این است که منابع انسانی معمولاً 70٪ هزینه های تجارت و منبع اصلی مزیت رقابتی است. با این حال ، تصمیمات استخدام هنوز توسط تجربه شخصی و احساسات روده ای هدایت می شود. با توسعه سیستمی برای استفاده از راه حل های تجزیه و تحلیل داده ها در تصمیم گیری های استخدام ، شرکت ها می توانند با آگاهی بهتر تصمیم بگیرند.

Saberr با ایجاد روش های بهتر تیم سازی مانند ارتباطات ، به اشتراک گذاری اهداف و موارد دیگر کار می کند. نتایج انتخاب های داده محور است که گردش کار تیم را افزایش می دهد. این به خودی خود یک ابزار استخدام نیست ، اگرچه به نظرسنجی ، پروفایل و نتایج آزمون کمک می کند تا داوطلبان کنترل شوند. سپس این نتایج در یک گزارش کلی از نامزدها جای می گیرد که خطرات و فرصت های مرتبط با استخدام آنها را نشان می دهد.

در نتیجه ، گزارش کاندیداها همچنین نشان می دهد که داوطلب علاوه بر اینکه چقدر در تیم و فرهنگ موجود شرکت شما جای می گیرد ، ویژگی ها و رفتارهای مورد نیاز موقعیت خود را به طور طبیعی نشان می دهد.

این شرکت شاهد اجرای موفقیت آمیز شرکت های بزرگی مانند Proctor & Gamble ، Charlotte Tilbury و سرویس بهداشت ملی انگلستان بوده است.

برش Mundane

تجزیه و تحلیل پیشرفته به طور ذاتی در بهبود روند کسب و کار مفید است. وقتی نوبت به استخدام می رسد ، بسیاری از راه حل های متمرکز بر هوش مصنوعی به دنبال کاهش کارهای پیش پا افتاده مرتبط با تأمین منابع نامزدها هستند.

از Headstart ، یک برنامه استخدام که به نامه های روی صفحه با استفاده از مدل های یادگیری ماشین طراحی شده برای نیازهای منحصر به فرد موقعیت شما کمک می کند ، مثال بزنید.

"در حال حاضر برخی از شرکت ها بررسی هزاران CV را به خارج از کشور واگذار می کنند. با استفاده از شرکت های Headstart فقط باید 100 CV را به ترتیب مناسب مناسب بررسی کنیم ، بنابراین ما برخی از کارهای پیش پا افتاده را حذف می کنیم. " - نیک Shekerdemian ، بنیانگذار Headstart ،

با حذف وظیفه تبلیغات صدها متقاضی ، برنامه هایی مانند Headstart این امکان را به شرکت ها می دهد تا بیشتر تلاش خود را برای تأیید نامزدهای اصلی متمرکز کنند. نتیجه فرآیندی است که از نظر زمان بسیار کاهش می یابد در حالیکه از نظر کیفیت افزایش می یابد.

با این حال ، بسیاری از این روش ها باعث کاهش یا حذف عنصر انسانی از روند کار می شوند. نتایج چیست؟ آیا کاندیداهای بهتر و شرایط استخدام بهتری دارد؟

تعصب را از بین ببرید

This Way Global یک سرویس استخدام است که مأموریت آن این است "استفاده از فن آوری پیشرفته برای مطابقت افراد با مشاغل و نه از سرگیری شرح کار." این وای فراتر از یک ابزار تطبیق ، از الگوریتم های یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل رزومه و شرح وظایف و مطابقت موثر نامزدها استفاده می کند. با این حال ، عنصر انسانی به طور کامل حذف نمی شود.

ما می خواهیم با اولین استخدام 70٪ از فرآیند استخدام - تأمین منابع مالی و غربالگری - بخشی که واقعاً خسته کننده است و خودکار سازی آن ، با استخدام کنندگان کار کنیم. 30٪ آخر - مصاحبه و ایجاد روابط - بخشی است که استخدام کنندگان می خواهند انجام دهند و در آن بهتر از هوش مصنوعی هستند. - آنجلا هود ، مدیر عامل ، ThisWay Global

این واقعیت ممکن است ترس از اینکه رباتیک و هوش مصنوعی تعامل انسانی را در روند استخدام و مصاحبه به طور کامل کاهش می دهد ، فروکش کند. نشان داده شده است که این فناوری از نظر تأمین منابع و غربالگری کاندیداها م butثر است اما انسان مهارت بهتری در مصاحبه و ایجاد رابطه نسبت به ماشین آلات دارد.

پس در کجا ، می توان عنصر انسانی را در سیستم های استخدام AI و ML به کار برد؟

DeepSense یک سرویس استخدام مستقر در سانفرانسیسکو است که پروفایل های رسانه های اجتماعی نامزدها را برای یافتن ویژگی های شخصیتی اسکن می کند. این شرکت ادعا می کند از پروفایل های شخصیتی علمی معتبر برای نامزدها و دامپزشکان بر اساس امتیاز اجتماعی ، ضریب هوشی و غیره استفاده می کند.

این سرویس ، تا حدی ، با تعیین رزومه ، نامه های جلدی و موارد دیگر برای تعیین و پیش بینی رفتار مطلوب ، "نامزد واقعی" را تعیین می کند. با این حال ، نگرانی هایی وجود دارد که اینگونه اقدامات ممکن است منجر به اعمال ذاتی مغرضانه شود. یک الگوریتم معیوب ممکن است نامزدهای قابل قبول دیگر را حذف کند. همچنین نگرانی در دنیای واقعی درباره حریم خصوصی و شفافیت در روش های استخدام وجود دارد.

رویه جستجوی شرکت ها در پروفایل های شبکه های اجتماعی چیز جدیدی نیست. این بخشی از روند رو به رشد شرکت ها است که شخصیت یک نامزد را ارزیابی می کنند تا محتوای رزومه آنها. با این حال ، قبل از اینکه یک جفت شدن کامل از عناصر انسانی و هوش مصنوعی به نتایج ایده آل برسد ، هنوز کارهای بیشتری باید انجام شود.

تلفیق هوش مصنوعی و انسانیت

علی رغم ترس از اینکه هوش مصنوعی مشاغل انسانی یا حتی خود بشریت را از بین می برد . ما هنوز آنجا نیستیم هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشین فقط می توانند در روند استخدام تا این حد پیش روند ، اگرچه گسترش به این زمینه ها به سرعت اتفاق می افتد.

توماس چامورو-پرموزیچ ، استاد روانشناسی تجارت در دانشگاه کالج لندن معتقد است که وضعیت ایده آل در حال حاضر بر ترکیبی از راه حل های انسانی و تکنولوژی محور متمرکز است:

وی گفت: "الگوریتم متوسط تولید شده توسط رایانه احتمالاً می تواند در مقایسه با قضاوت متوسط انسان ، در مورد تصمیم گیری در مورد مصاحبه بهتر باشد ، بنابراین ما می توانیم مصاحبه های دیجیتالی را جایگزین تمام مصاحبه کنندگان بشری کنیم. با این حال ، نتیجه هنوز به خوبی این نیست که متخصصان انسانی کاملاً آموزش دیده ، مصاحبه های طراحی شده را با کمک الگوریتم های رایانه تجزیه و تحلیل کنند. "

مفهوم این است که با اتخاذ بیشتر فناوری ، نياز به نيروي ماشين ها براي تقريباً تقريباً توانايي انسان خواهد بود. ما هنوز آنجا نیستیم.

مشتاقانه منتظر است

تا زمانی که زمانی فرا برسد که ماشین ها بتوانند منطق ، استدلال و تصمیم گیری انسان را جایگزین کنند. استخدام احتمالاً به دست متخصصان واجد شرایط منابع انسانی سپرده خواهد شد. با این حال ، این دلیلی نیست که شرکت ها از ابزار موجود که به این روند کمک می کند ، استفاده نکنند.

اگر یک Headstart ، Vera یا Saberr بتواند کارایی کارهای پیش پا افتاده استخدام را به حداکثر برساند ، نتیجه نامزدهای بهتر و فرآیندهای استخدام ساده تر است. محققان ادعا می کنند که برای موقعیت های متوسط و بالاتر ماهر ، ML و AI ممکن است توانایی سازمان ها را برای استخدام بهتر افزایش دهد.

با این حال ، آنها نتیجه نگرفتند که این فرایند باید کاملاً به ماشین ها سپرده شود.

آینده هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در زمینه استخدام بدون شک چشمگیر خواهد بود. با ظهور فناوری های جدید ، فرایندهای بهتری نیز توسعه می یابند.

در حال حاضر ، شرکت هایی که به دنبال استفاده کامل از ابزارهای موجود هستند ، در روند کار پیشرفت خواهند کرد. با این حال ، آنها هنوز جایگزین عنصر انسانی در تمام تصمیمات غربالگری و استخدام نشده اند .

تظرات ارسال شده